Priprav sa na prijímačky

Myslíte to so štúdiom u nás vážne? V tom prípade Vám naša škola pre ľahšiu a kvalitnejšiu prípravu na prijímacie skúšky z anglického jazyka prináša požiadavky k prijímacím pohovorom z ANJ

Ak chcete mať konkrétnejšiu predstavu o tom, čo Vás čaká na teste z anglického jazyka, prípadne aj zistiť, kde sú Vaše rezervy, nahliadnite do cvičného prijímačkového testu z ANJ:

Intenzívny prípravný kurz z anglického jazyka

Ak ste na základe cvičného testu zistili, že máte v nejakej oblasti medzery, prípadne len chcete mať istotu, že všetko, čo sa bude z angličtiny na prijímačkách vyžadovať, už máte v malíčku, využite možnosť zúčastniť sa bezplatného kurzu z anglického jazyka, ktorý každoročne pred prijímacími pohovormi organizujeme. Ten februárový už máme za sebou, avšak máte možnosť využiť ešte jeden – marcový termín. Ak oň máte záujem, prosím, zaregistrujte sa!

Test VŠP a VJS

Okrem testu z ANJ čaká na uchádzačov počas prijímačiek ešte jeden test, ktorý je spojením dvoch testov do jedného, a to VŠP a VJS. Čo sa za týmito skratkami skrýva?

Test VŠP

Testy Všeobecných študijných predpokladov (VŠP) prinášajú nový prístup k prijímacím pohovorom na päťročné gymnázium – namiesto merania tradičných vedomostí získaných v škole, častokrát nabifľovaných a po prijímačkách okamžite zabudnutých, hodnotia tieto prijímacie testy „schopnosť učiť sa“.

Viac o nich sa môžeš dozvedieť tu: Čo sú všeobecné študijné predpoklady?

Test VJS

Štúdium na päťročnom bilingválnom gymnáziu zahŕňa intenzívnu výučbu cudzieho jazyka. Nie všetci sa ale učíme cudzí jazyk rovnako ľahko a predchádzajúca znalosť jazyka by nemala byť rozhodujúcim faktorom na prijímačkách na strednú školu. Test všeobecných jazykových schopností (VJS) preto meria schopnosť učiť sa cudzie jazyky bez toho, aby bol konkrétny jazyk v prijímacom teste použitý.

Čo všetko môže obsahovať? Dozvieš sa tu: Čo sú všeobecné jazykové schopnosti?

Stále nemáte predstavu, aké konkrétne typy úloh sa tam môžu nachádzať? Zaregistrujte sa, pošleme Vám ukážku.

Záverečné odporúčania

Prijímacie skúšky sú nepochybne pre každého žiaka veľkým stresom. Aby ste ich zvládli čo najlepšie, pripravili sme pre Vás zopár užitočných rád. Veľa šťastia 😉

Partneri

Zriadovateľ školy

Instagram logo

Cisco Networking Academy

Instagram logo

Nájdete nás aj na sociálnych sieťach